• Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu im. bł. Piątki Poznańskiej

os. Bohaterów II Wojny Światowej 29 , 61-387 Poznań

Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu im. bł. Piątki Poznańskiej jest szkołą stale rozwijającą się i stawiającą na wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.
    Wielu naszych uczniów interesuje się naukami ścisłymi już od pierwszych lat swojej edukacji.
    Niestety brak nam środków finansowych na zakup klocków LEGO Mindstorms do budowy oraz programowania robotów.
    Chcielibyśmy, aby przekazywanie wiedzy było jeszcze bardziej ciekawe, nowoczesne i interesujące. Pragniemy zaszczepić w naszych uczniach pasję do robotyki, automatyki i podstaw programowania. Chcemy rozwijać ich kreatywność i zaangażowanie.
    Właśnie dlatego naszym marzeniem byłoby, aby Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu był jednym ze zdobywców konkursu w projekcie "Szkoła Małego Inżyniera".