• Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach

Leśna 17 , 64-510 Wronki

W Zespole Szkół nr 1 we Wronkach, zwyczajowo zwanym Szkołą na Leśnej, uczą się uczniowie klas sportowych i technikum. Kształceniem zawodowym obejmujemy elektroników, mechatroników i informatyków. Od lat utrzymujemy bardzo wysoki poziom kształcenia zawodowego i ogólnego, co potwierdzają wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych. W celu rozwijania kształcenia praktycznego podejmujemy różnorodne inicjatywy i i współpracujemy z organizacjami, uczelniami i przedsiębiorstwami. Sami organizujemy również ogólnopolski Turniej Robotyki i Automatyki. Nasza młodzież jest niezwykle aktywna w tym obszarze: bierze udział w konkursach i projektach z robotyki, informatyki i mechatroniki. W przyszłości chcemy otworzyć technika automatyka. Trzeba jednak przyznać, że zapewnienie dostępu do nowoczesnego sprzętu jest wielkim wyzwaniem. Dlatego uczestnictwo w konkursie jest dla nad szansą na unowocześnienie bazy edukacyjnej oraz stworzenie możliwości rozwijania uczniowskich pasji.