• Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie

ul. Bolesława Chrobrego 12 , 62-200 Gniezno

Czy warto popularyzować naukę? i przekazywać uczniom w różnych formach oraz wprowadzać do pracy uczniów nowoczesne narzędzia XXI w.
    Owszem, albowiem to ona kreuje bardziej racjonalny pogląd na świat, bardzo często potrzebny wielu ludziom na co dzień. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów chcemy aby i oni zafascynowali się światem nauki biorąc udział w programie "Szkoła Małego Inżyniera"

Chcemy przez projekt rozwijać:
    • twórczego spojrzenia na świat,
    • wdrażać uczniów do samodzielnego rozwiązywania problemów w nowoczesnym Świecie,
    • rozwijać wyobraźnię,
    • przedstawiać dzieciom różne zastosowania nauki.
    • naukę przez eksperymenty – angażowanie uczniów w wykonywanie doświadczeń dostosowanych do ich wieku i umiejętności,
    • różnorodność technik przekazu wiedzy,
    • nowoczesna metodyka nauczania – w której uczeń jest nie tylko odbiorcą stosowanych przez nauczycieli metod, ale także sam poznaje swoje możliwości i style uczenia się, przez co świadomie uczestniczy w procesie uczenia.