• Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie

Grota-Roweckiego 10 , 63-100 Śrem

Nasza szkoła od lat przygotowuje uczniów do życia - zapewnia rzetelną wiedzę, uczy uczyć się oraz wykorzystywać wiadomości i umiejętności w praktyce, także w sytuacjach problemowych. O tym, że dzieci powinny się uczyć programowania nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Umiejętność algorytmicznego myślenia ułatwia logiczne rozwiązywanie problemów, wyzwala kreatywność i rozwija wiele kompetencji. Naukę podstaw programowania należy zatem rozpoczynać we wczesnych etapach nauczania, warto rozwijać i wzmacniać informatyczne zainteresowania uczniów na kolejnych etapach edukacji. Rynek pracy wchłania młodych informatyków jeszcze na studiach a programiści są najbardziej poszukiwaną grupą zawodową. Szkoła podstawowa to dobry wiek na rozpoczęcie nauki programowania. Dzieci na tym etapie edukacji są z natury ciekawe świata i otwarte na nowe bodźce, nawet z młodszych klas są w stanie zbudować i zaprogramować robota z instrukcji a potem modyfikować go by wreszcie stworzyć własną konstrukcję, według własnego pomysłu. Jest to wręcz odpowiedź na zainteresowanie wielu dzieci nowych technologiami, pozwali na oderwanie od wykorzystania komputera jedynie w celach rozrywkowych i otworzy to naszym uczniom drogę do sukcesu w życiu zawodowym. Dobrym początkiem przygody z robotyką mogłoby być wygranie zestawu klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3, których zakupienie jest kosztowne. Prosimy o głosy na naszą placówkę.