Rozpoczynamy III edycję

Przed nami III edycja programu Szkoła Małego Inżyniera.  Podczas poznańskiej Nocy Naukowców oficjalnie zaprosiliśmy do udziału w programie wszystkie szkoły podstawowe z całej Wielkopolski. Na zgłoszenia czekamy od 01.10.2018 do 16.11.2018 za pośrednictwem strony www.szkolamalegoinzyniera.pl. Jak co roku, do zwycięskiej trzynastki szkół, dostaną się placówki, które zdobędą największą ilość głosów poparcia. Oznacza to, że o wygranej w programie decyduje przede wszystkim zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności lokalnej.

III edycja

Wyjątkowy zestaw nagród

Każdy z finalistów otrzymuje pakiet wyjątkowych nagród. Zestaw klocków Lego Mindstorm EV3 o wartości 6000,00 złotych umożliwiający samodzielne konstruowanie i programowanie robotów. Dodatkowo w zwycięskich szkołach odbędzie się całodniowy Festiwal Nauki zorganizowany dla wszystkich uczniów składający się z  wyjątkowego pokazu eksperymentów i doświadczeń, warsztatów z wykorzystaniem m.in. klocków lego, drukarki 3D, czy też okularów wirtualnej rzeczywistości. Nagrodą dla każdej ze szkół jest również certyfikowane szkolenie dla dwóch nauczycieli umożliwiające im atrakcyjne prowadzenie zajęć z robotyki z wykorzystaniem otrzymanych zestawów klocków Lego Mindstorm.

III edycja