Co możesz wygrać?

Nagrody

Każda ze zwycięskich szkół otrzyma niepowtarzalny zestaw nagród, który dostarczy wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych w swoich placówkach. Dzięki nim nawet młodsze dzieci pokochają robotykę i automatykę – to pewnie! Praktyczna wiedza przekazana w atrakcyjny sposób to klucz do umysłów i serc przyszłych (małych jeszcze) inżynierów. Zobacz poniżej, co możecie zyskać

Lego Mindstorms

Zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 o wartości 6000 złotych! To niesamowicie uniwersalny oraz zaawansowany technologicznie zestaw klocków LEGO, który pozwala na samodzielne konstruowanie i programowanie robotów z wykorzystaniem łatwego i przyjaznego oprogramowania. Tylko od kreatywności uczniów zależy, czy ich robot będzie chodził, pełzał czy jeździł. Mogą stworzyć robota, który potrafi strzelać, uderzać czy chwytać przedmioty. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Zestawy będą służyć przez wiele lat i pobudzać kreatywność kolejnych pokoleń młodych inżynierów.

Jednodniowy festiwal nauki

Festiwal technologiczny, który odbywa się w zwycięskiej szkole to seria niezwykłych stanowisk edukacyjnych oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły. Myślisz, że sterowanie przedmiotami za pomocą myśli możliwe jest tylko w filmach science fiction? Mylisz się! Z nami to również jest możliwe! A co powiecie na eksperymenty z ciekłym azotem lub dla kontrastu z ogniem? Wolisz komputery? Mamy tez coś dla Was – podczas Festiwalu przekonacie się, jak można sterować komputerem za pomocą…owoców. Mamy też propozycję dla fanów sportowej rywalizacji – zawody robotów sumo, w których uczestnicy sterując robotami starają się wypchnąć przeciwnika poza ring. Dodatkowo pokaz możliwości drukarek 3D, wystawa nowoczesnych technologii i wiele innych. Podczas warsztatów z robotyki uczniowie dowiedzą się z czego składa się robot, jak jest zbudowany, do czego służą poszczególne czujniki oraz samodzielnie zaprogramują robota podążającego za czarnobiałą linią. Do przeprowadzenia zajęć z zakresu programowania zostanie wykorzystane innowacyjne środowisko programistyczne - SCRATCH. Daje ono możliwość stworzenia przez ucznia ciekawych aplikacje z grafiką, dźwiękiem i możliwością interakcji. Na zajęciach uczniowie wykonają z pomocą instruktorów wykonają samodzielnie prostą grę związaną z samochodami.

Certyfikowane szkolenie dla nauczycieli

Certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. W czasie szkolenia nauczyciele poznają zasady działania klocków, podstawy programowania oraz samodzielnie zbudują i zaprogramują pierwszego robota. Podczas szkolenia prowadzący przedstawią również propozycje i możliwości wykorzystania zestawów do robotyki w codziennej pracy z uczniami. Na koniec dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia fabryki Volkswagen Poznań.